Gorski tek na Malo goro 2013

Na praznični 25. junij je v Kamnjah pri Ajdovščini potekal gorski tek na Malo goro. Zahtevna trasa teka v 4,9 kilometrih premaga dobrih 800 višinskih metrov. Pohvaliti moramo izjemno organizacijo KŠD Kamnje, vsakega udeleženca so bogato obdarili, na cilju pa postregli s sladkimi dobrotami in toplo malico! Vsekakor eden izmed tekov, ki se ga velja udeležiti tudi v prihodnje-na Mali gori ste poleg naštetega deležni tudi čudovitih razgledov prek vipavske doline vse do morja in Dolomitov.DCIM100MEDIA

Že 5. zapored je v absolutni razvrstitvi slavil Simon Alič (ŠD Nanos Podnanos) in si s tem prislužil tudi poseben kamnit pokal za ta izjemen dosežek, obljubil je, da se spet vrne prihodnjič! Omenimo, da sicer najboljši trije tekači in tekačice v absolutni razvrstitvi prejmejo tradicionalne kamnite pokale! Aliču sta sledila Triler Klemen in Mihelič Luka, oba KGT Papež. Med ženskami je povedla Mihaela Tušar (ŠD Nanos Podnanos), druga je bila Urša Trobec (ŠD Setnik), tretja pa Jana Bratina (ŠD Ad-venture.si). V kategoriji članic, je Jana zasedla prvo mesto in tako še naprej vodi v pokalu primorskih gorskih tekov. Teka se je udeležil tudi Aleksej Dolinšek (ŠD Ad-venture.si) in zasedel 4. mesto v članski konkurenci.