Tekla je za kruh

V soboto 18. maja je v Kopačnici pri Hotavljah potekal že 4. tek na Blegoš (KBK; Kopačnica-Blegoš-Kopačnica). Gorski tek, ki sicer šteje tudi za Pokal primorskih gorskih tekov, sodi med zahtevnejše po svoji dolžini in skupnem vzponu ter spustu; na slabih 15km dolgi progi so tekači namreč premagali 1050 m vzpona in prav toliko spusta.

Udeležba je bila pestra, absolutno najhitrejša pa tako kot lani; Simon Alič (ŠD Nanos)  in  Špela Zupan (KGT Papež). Članica Ad-venture.si Jana Bratina je osvojila absolutno 2. mesto in si tako pritekla hlebec domačega kruha! Da, to je posebnost teka KBK; najboljši ne prejmejo pokalov ampak domače dobrote. Prvo uvrščeni lahko izbira med domačih hlebcem, domačo orehovo potico ter “ocvirkovco” (potico z ocvirki op.p.). Preostali nagradi si nato uvrstita drugo in tretje uvrščeni/na. Vsekakor zelo izvirno in posnemanja vredno; na prireditvi so se na ta način predstavili lokalni pridelovalci eko-živil.

Čestitke organizatorjem in vsem udeležencem! Nasvidenje pod Blegošem spet prihodnje leto (če ne že prej!).